logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Роменському лісгоспі проводять рубки догляду за молодим лісом

Від посадки до переходу у стиглі деревостани ліс потребує особливого догляду. Для цього проводиться комплекс робіт. Спершу – рубки догляду, а у більш зрілому віці, коли деревостани уже мають відповідний склад та сформовані стовбури дерев і їх крони - прохідні рубки. Від правильності відбору дерев у рубку – залежить якість деревостанів у майбутньому.

Мета і завдання лісників – це збільшення приросту кращих дерев, саме від цього залежить підвищення цінності деревини.

Для того, щоб продемонструвати це практично, інженерний склад роменського лісгоспу провів так званий «майстер-клас» для майстрів та помічників по відведенню прохідних рубок. Практикували у Роменському лісництві квартал № 29 виділ № 9 на площі 0,8 га та у Недригайлівському лісництві квартал № 32 виділ № 14 на площі 8,4 га.

«Під час відводу вибирали другорядні породи, такі як клен, берест, липа, адже подальше збереження їх у складі насаджень недоцільне. Залишали тільки на тих місцях, де випала головна порода дуб. Також вибрали весь кволий, погано розвинений, пригнічений, хворий, заражений грибками дубок, який не зможе дати необхідного приросту та буде заважати розвитку кращих дерев», - коментує проведену роботу інженер з лісових культур Роменського лісгоспу Віталій Гома.

Говорять, що такі якісно проведені та своєчасно виконані заходи допомагають уникнути повторних рубок і, відповідно, в подальшому значно зменшують витрати підприємства на ці цілі. Радіють, що тепер, завітавши на дані ділянки, відразу видно склад дерев і добре зрозуміло, який дуб залишився.

Що ж, після такого догляду можна бути цілком впевненими, що крони дерев поступово розростуться, матимуть краще освітлення, охватять корінням більший обсяг ґрунту та спокійно чекатимуть наступної прохідної рубки через 10, а можливо і 15 років. Час покаже... А поки дана ділянка радує і тішить око своєю красою та охайністю, дякуючи дбайливому та невтомному господарю лісівнику за своєчасний догляд та кропітку працю.

Прес-cлужба ДП "Роменського ЛГ"

Актуально:

На Сумщині відкрили музей лісу

серп. 19, 2019
Сумські лісівники розширюють мережу просвітницьких осередків лісівничого…
Читати далі...

Анонси:

30 серпня - Всеукраїнські конкурс-змагання вальників лісу

серп. 23, 2019
30 серпня 2019 року на базі державного підприємства «Тетерівське лісове…
Читати далі...

Події:

Обласні змагання вальників лісу пройшли у Краснопільському лісгоспі

серп. 23, 2019
Професія вальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі. Адже,…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Державне підприємство «Шосткинське лісове господарство» визнане найкращим в районі

серп. 23, 2019
Сьогодні, 23 серпня, в актовій залі Шосткинської районної державної…
Читати далі...