logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Краснопільські лісівники продовжують вести діалог у рубриці «Запитували?Відповідаємо!»

Цього разу мова піде про дивовижну рослину, яка є справжньою окрасою розсадника Великобобрицького лісництва. Боже дерево, бісерник чи гребенщик? - яка її вірна назва і звідки взялася манна небесна – про це все читайте у розповіді лісничого Великобобрицького лісництва Ігоря Козловського.

 

Манна небесна.

 

Дві групи гостей, з Одеси та Сум затіяли жваву суперечку навколо однієї з рослин у парку Великобобрицького лісництва. Гості з півдня доводили, що цей кущ зветься гребенщик, і це одна з найкращих лікарських рослин, інші називали його бісерник, та вважали, що чіпати цю рослинку не можна. Відламавши гілку (що робити вкрай небажано!!!) відвідувачі завітали вже у контору лісництва за «арбітражем»…

 

Так відбулося повторне знайомство з однією цікавою рослиною, наукова назва якої - тамарикс. Це невелике деревце справді має багато назв: калмицький ладан, бісерник, боже дерево, гребенщик, та … манна небесна.

 

Рослина налічує понад 75 різновидів та поширена від Європи до Індії. Гарно виглядає під час цвітіння, а багаточисельні рожеві або білі бутони нагадують дрібні намистинки, за що тамарикс і отримав назву бісерник.

 

Тамарикс може досягати чотириметрової висоти. На розсаднику гарно розмножується за допомогою зеленого живцювання, вкорінені малюки дають гарний приріст.

 

Рослина дуже невибаглива! Майже не потребує догляду, але бісерник схильний до загущення, тому крону варто проріджувати час від часу.

 

Тамарикс справжній цілитель. Кора та листя мають в’яжучу, протизапальну, потогінну та сечогінну дію. Настій з квіток п’ють при розладах травлення, а відваром гілок лікують ревматизм.

 

Чому манна небесна? Одна з назв тамарикса – Боже дерево. Є декілька теорій про те, чим насправді була знаменита манна небесна. І одна з них каже, що манна, це загусклі краплини соку дивовижної рослини під назвою тамарикс. Ця солодка рідина може швидко згущуватись при нічній прохолоді, утворюючи своєрідну манну крупу. Отакий він, тамарикс.

 

 

 

Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»

Актуально:

Колегія Держлісагентства доручила посилити роботу зі ЗМІ та громадськістю

черв. 27, 2019
Сьогодні під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових…
Читати далі...

Анонси:

12 липня - засідання колегії Сумського ОУЛМГ

лип. 08, 2019
У п'ятницю, 12 липня 2019 року, на базі ДП «Середино-Будське лісове…
Читати далі...

Події:

Сумські лісівники підбили підсумки трудового суперництва

лип. 16, 2019
Підсумкова у ІІ кварталі колегія Сумського обласного управління лісового та…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Праліси визначають в лісах ДП «Кролевецьке ЛМГ» 

лип. 11, 2019
У першій декаді липня працівники відділу лісовпорядкування та організації…
Читати далі...