logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Сумському лісгоспі осінні лісокультурні роботи у повному розпалі

У Сумському лісгоспі Сумського ОУЛМГ осінні лісокультурні роботи в повному розпалі: підготовка грунту, посадка сіянців та посів лісового насіння. Природа нарешті посприяла їх проведенню, наповнивши землю достатньої кількості вологи.

На осінь запланували провести заліснення цьогорічних зрубів. Незважаючи на те, що результати щорічної осінньої інвентаризації показали високий рівень приживлюваності сіянців, є у лісгоспі і ділянки, які потребують доповнення. Говорять, що причини цьому можуть бути різні: десь не хватило вологи, десь нашкодили личинки травневого хруща (одного з найпоширеніших шкідників молодих насаджень), чи пооб’їдали козулі та олені.

Вже встигли посіяти 0,2 га розсадників та на площі 35 га провести посадку та посів лісових культур.

Для посадки та доповнення у лісництвах використовують власний садивний матеріал. У кожному підрозділі є розсадник.

«Цього року виростили 541,2 тис. сіянців. Найбільше виростили дуба звичайного - 478 тис. та, крім цього, є сосна звичайна, липа серцелиста, клен гостролистий, модрина європейська, дугласія, сосна кедрова сибірська. Навесні висадили 24 га лісових культур та 52 га доповнили», - говорить головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.

Велику увагу приділяють у сумському лісгоспі доглядам. Адже кожен, хто цікавився питанням лісовідновлення знає, що без доглядів лісу не виростити. Можливо, крім осики чи вільхи. У більшості ж випадків посадка без наступних прополок та обкошування перетвориться у марно витрачені сіянці, працю і, врешті- решт, кошти. То ж протягом вегетаційного періоду провели 1873 га ручних та механізованих доглядів. Механізовані догляди проводять за допомогою сучасних мульчерів.

Всі лісокультурні роботи, в тому числі і лісовідновлення, сумські лісівники проводять за кошти, отримані підприємством від реалізації лісопродукції. За дев’ять місяців цього року на лісові культури (підготовка грунту,посадка, доповнення та догляди) витрачено понад 4млн. грн. Один гектар посадки обходиться підприємству у 7–8 тис. грн.

Нині триває активний збір лісового насіння дуба та висів жолудів.

«На деяких ділянках лісові культури створювали способом шпигування жолудів, яких цьогоріч заготовили вдосталь. Для дубів цей рік виявився сприятливим. Тож, заготовлених жолудів хватить для посіву, як у лісі, так і для висіву в розсадниках. Планували зібрати 4000 кг, та перевиконали план, зібравши 7000 кг. Завдяки тому, що останні роки зими досить м’які, осінні посіви дають гарний результат. Частину жолудів буде закладено в траншеї на стратифікацію для весняного посіву», - говорить лісничий.

Прес-служба ДП «Сумське ЛГ»

Актуально:

Науковці на міжнародному рівні обговорюють проблему всихання сосни

черв. 25, 2019
Два дні – 12 й 13 червня – науковці України, Білорусі, Польщі, Німеччини та…
Читати далі...

Анонси:

До уваги мисливців!

трав. 29, 2019
Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє,…
Читати далі...

Події:

Роменські лісівники зупинили крадіжку лісу

черв. 27, 2019
Літо повноправним господарем панує по всій території України, допомагаючи…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Бишкінському розсаднику прополюють посіви

черв. 27, 2019
Розсадник Бишкінського лісництва Лебединського лісгоспу забезпечує якісним…
Читати далі...