logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Тростянецький лісгосп вирощує високоякісний посадковий матеріал

«Для вирощення високоякісного посадкового матеріалу з цінними спадковими властивостями у лісгоспі створена постійна лісонасіннєва база: 37,9 га лісонасіннєвих плантацій, 138,4 га генетичних резерватів, 127,4 га постійних лісонасіннєвих ділянок, 21,6 га плюсових насаджень та є 61 плюсове дерево», - зазначив у ході виїзної колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, що днями відбулась на базі Тростянецького та Охтирського лісгоспів, директор Тростянецького лісгоспу Віктор Зубко.

До слова, у Тростянецькому лісгоспі з поколiння у поколiння передається досвiд кращих традицiй лiсiвникiв Тростянетчини. Унiкальнiсть Тростянецьких лiсiв полягає у тому, що тут зібраний бiльш нiж сторiчний досвiд успiшного вирощування де­ревних порiд – iнтродуцентiв, доведено доцiльнiсть їх бiльш широ­кого введення у лiсовi культури.

Тобто лiси Тростянеччини збагаченi породами дерев, якi тут ранiше не росли. А саме: дуб пiвнiчний, горiх чорний, манчжурский, сiрий, грецький, бархат амурський – з листяних. Та сосна Веймутова, сосна чорна, кримська, австрійська, модрина, дугласiя Мензiса тощо - з хвойних порід.

«З 2002 року по 2018 рік було створено 532 га лісових культур, у складі яких є модрина європейська, дугласія, горіх чорний, черешня, бук. Введення супутніх порід у лісові культури дає можливість значно підвищити продуктивність лісових насаджень», - наголосив Віктор Зубко.

У посівних відділеннях лісгоспу – теплицях на площі 0,3 га та розсадниках на площі 0,95 га - вирощується понад мільйон сіянців з 15 видів головних і супутніх лісо утворюючих порід.

«Вирощування сіянців, окрім дуба, горіха чорного та клена проводиться у контрольованому середовищі у теплицях відкритого типу з притіненням та системою дрібного крапельного поливу», - говорить директор підприємства.

Така система вирощування дає можливість тростянецьким лісівникам значно зменшити посівні площі та заощадити кошти на доглядах. При цьому, у лісгоспі запевняють, що на виході необхідну кількість стандартних сіянців отримати гарановано.

Учасники виїзної колегії побували у теплицях Тростянецького та Нескучанського лісництв лісгоспу.

Підводячи підсумок відвідин, начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець відзначив якісну роботу Тростянецького лісгоспу у питаннях вирощування посадкового матеріалу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Актуально:

Лісівники це люди, які доглядають за лісом, - Володимир Бондар в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD

лист. 07, 2018
Проблема нелегальних рубок в Україні в певній мірі існує. Однак, вона не така…
Читати далі...

Анонси:

Шановні відвідувачі лісу!

лист. 12, 2018
Осінь продовжує нас радувати теплом, тому грибна пора у лісах Сумщини ще…
Читати далі...

Події:

Сумські лісгоспи отримують прибутки від побічного користування лісовими ресурсами

лист. 13, 2018
«Ефективність діяльності підприємства полягає у раціональному використанні…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Тростянецький «Лісовичок» - улюблене місце для відпочинку

лист. 13, 2018
Теплої пори року у «Лісовичку» завжди людно. Мешканцям Сумщини добре відоме це…
Читати далі...