logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Як вирощують дуб черешчатий у Роменському лісгоспі

Роменнський лісгосп - одна із структурних одиниць Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. Розташовуєтьсяв південній частині області на території трьох адмінистративних районів - Роменського, Недригайлівськогота Липово-Долинського.

Підпиємство господарює на 17,7 тис. гадержавного лісового фонду області.: 8 % лісових насаджень займають твердолистяні. Тому, основне завдання роменських лісівників – це вирощування дібров. Про дуб та особливості його вирощування детально розповідає головний лісничий Роменського лісгоспу Іван Примак:

 

- У багатьох народів здавна вважався уособленням могутності, міцності та постійності, символом сили і слави. Людей, які особливовідзначилися нагороджували вінком з дубових гілок. Народ ставився до дуба з повагою і любов’ю. По ньому примічали: шумить дібровонька — до непогодушке, багато жолудів на дубі — до теплої зими.

 

Дуб росте в Америці і Африці, в Європі та Азії. У нашій країні широко поширений у лісостеповій області та в зоні листяних лісів. Поодинокі дуби зустрічаються далеко в степу, по берегах річок. А ось у Сибіру він не зростає: не переносить суворого клімату. Не росте дуб і в Середній Азії. На Кавказі -скельний пухнастий дуб, з листям, схожим на каштанові. На Далекому Сході-монгольський дуб. Старе листя тримається на ньому до червня. Це призводить часом до пожеж. Всього налічується близько 450 видів дуба.

 

Дуб здавна цінується міцною деревиною. Найпоширеніший і цінний-дуб черешчатий. Досягає 40-50 м висоти, діаметр стовбура -1 -1,5 м. Він не боїться посухи і вітровалів. Має здатність переносити засоленість грунтів. Завдяки цьому його використовують при закладенні полезахисних смуг в степу. Черешчатий дуб добре росте навіть на кам’янистих і підзолистих, досить сухих грунтах, на крейдяних схилах.

 

До осені на дубі достигають плоди — жолуді. Вони багаті крохмалем. Переказують, щр наші пращуриз жолудів готували хліб. Зараз вони використовуються як сурогат кави, їх також згодовують свиням. З гектара дубового лісу збирають дві тонни плодів. Для багатьох звірів (білок, ведмедів, кабанів, оленів) і птахів (сойок, фазанів, глухарів, качок) жолуді є чудовим кормом.

 

Ось зтаких маленьких насіниноквиростає могутнє та величне дерево. Але щоб його виростити треба докластичималозусиль.Жолуді необхідно висіяти, потім доглядати за ними як за малими дітьми, коли прийде пора потрібно делікатно викопати, не пошкодивши коріння молодих сіянців, перевезти на лісокультурну площу правильно прикопати і посадити.

 

Потім ці молоді дубочки потрібно оберігати прополювати, освітлювати, прочищати, проріджувати, формувати бажаний склад насадження протягом ста років, поки нарешті, дуб досягне віку зрілості.

 

На фото лісові культури дуба черещатого у Глинському лісництві лісгоспу (квартал 61 виділ28(1),створені у 2012 році на площі 1.1 га).

 

 

 

Прес-служба ДП «Роменське ЛГ»

Події:

У справах про самовільні порубки деревини на Волині - масштабні обшуки та затримання

трав. 27, 2020
На Волині йде запекла боротьба з дубокрадами. Протягом останніх декількох…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Краснопільські лісівники висіяли близько 5000 кг лісового насіння

трав. 27, 2020
Як і все живе на землі, ліс виростає з насінини. Якщо порівняти доросле дерево…
Читати далі...