logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

На Сумщині обговорили проблему всихання соснових насаджень

На Сумщині відбувся семінар з обговорення проблеми всихання соснових насаджень.

Організований лісовим відділом Сумського обласного управління лісового та мисоивського господарства, він пройшов на базі Конотопського лісгоспу. У семінарі взяли участь головні лісничі та інженері з охорони та захисту лісу підприємств управління, фахівці Харківлісозахисту, керівництво Конотопського району, представники громадськості і засобів масової інформації.

 

«15 червня завершується сезон тиші, у лісових масивах будуть відновлені роботи по розробці уражених лісових ділянок. Тому мета нашого зібрання носить аналітичний характер. Ми проаналізували динаміку розповсюдження шкідника, методи виявлення та боротьби з ним. На сьогодні в лісах, підпорядкованих підприємствам управління, загалом виявлено 1 203 га пошкоджених короїдом лісових ділянок, загальною кубомасою в межах 37,5 тис. м3. В порівнянні з західними регіонами, не критично, але проблема існує, вона має тенденцію до поширення і в майбутньому це може стати реальною загрозою втрати соснових насаджень у значних масштабах», - наголосив у ході відкриття семінару заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Товстуха.

 

Нагадаємо, що 42 % лісів області – соснові. І єдиним, по-суті, безальтернативним методом боротьби з масовим поширенням шкідників фахівці називають проведення санітарних рубок, спрямованих на оперативне видалення всіх осередків ураження, та подальше створення на цих вирубках нових, стійких деревостанів.

 

Великим мінусом і перепоною на шляху до вирішення цієї проблеми учасники семінару відзначили недосконалість законодавчої бази. Період тиші, який триває якраз у час особливої активності короїда, тільки посилив загрозу розповсюдження шкідника.

 

«На даний час у лісових масивах лісгоспів розроблено 73% уражених шкідником ділянок. Стовідсотково ці роботи проведені у Глухівському, Краснопільському, Лебединському, Роменському, Середино-Будському та Тростянецькому лісгоспах. Всього розроблено 879 га, загальною кубомасою 28,4 тис. м3. . По решті площ дозвільні документи оформлені. З завершенням сезону тиші роботи по розробці лісосік продовжаться», - прокоментував роботу підприємств по розробці уражених шкідником ділянок лісу заступник начальника відділу лісового господарства управління Олександр Баня.

 

Фахівці Харківлісозахисту повідомили, що удержавному спеціалізованому лісозахисному підприємстві «Харківлісозахист»почала працювати сучасна лабораторія, надана Генеральним директоратом лісового господарства Туреччини. За допомогою лабораторного обладнання вирощуватимуться два види комах-хижаків, які потім випускатимуть у ліс як елемент інтегрованого захисту лісу проти короїдів. Личинки короїдів розвиваються приховано в тканинах дерев, формуючи специфічні ушкодження під корою. Thanasimus formicarius – мурахожук – особи якого здатні знаходити яйця, личинок, лялечок і дорослих жуків короїдів під корою дерев, знищувати їх, забезпечуючи біологічний захист дерев.

 

14 липня вже перші вирощені у лабораторних умовах мурахо-жуки будуть випущені у лісах сумських підприємств.

 

Олександр Товстуха зазначив, що нині триває робота по визначенню лісових ділянок, на яких випустять цих комах.

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

 

 

 

 

Актуально:

Ми відкриті до перевірок і готові конструктивно працювати, - Володимир Бондар на Житомирщині

серп. 10, 2018
Сьогодні, перебуваючи з робочою поїздкою на Житомирщині, заступник Голови…
Читати далі...

Анонси:

Анонс. Готується засідання президії обкому профспілки працівників лісового господарства

серп. 10, 2018
Розширене засіданняпрезидії (Комітету) обласної організації профспілки…
Читати далі...

Події:

Сумська лісівнича профспілка підсумувала виконання колективних угод за І півріччя цього року

серп. 16, 2018
На пленумі обласної організації профспілки працівників лісового господарства,…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Короїд наступає – громадськість лютує

серп. 16, 2018
Наразі, лісівники Сумського лісгоспу, без перебільшення, опинилися між молотом…
Читати далі...