logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Лісівники Сумщини долучилися до Всеукраїнської акції

Щоб сказати своє одностайне – НІ – можливій приватизації лісів кількатисячний колектив лісівників Сумщини долучився до Всеукраїнської мирної акції, ініційованої лісівничими профспілками, яка пройшла сьогодні, 28 листопада, в усіх областях України.

До обласного центру на мітинг прибули лісівники Лебединського, Краснопільського, Сумського, Тростянецького та Охтирського лісгоспів на чолі з головами профспілкових комітетів. Роменське та північні підприємства Глухівське, Конотопське, Середино-Будське, Свеське, Кролевецьке та Шосткинське – долучилися до Акції у районних центрах.

Обурення лісівників викликало схвалення 15 листопада Кабінетом Міністрів України Стратегії реформування лісового господарства до 2022 року. Адже це прямий шлях до приватизації лісів та ліквідації державних лісгоспів. «Цей документ на часі, він потрібен, але, як завжди, в ньому закладено багато мін уповільненої дії, - акцентував голова профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович. - В першу чергу те, що він передбачає створення на базі всіх лісгоспів України єдиного господарюючого суб’єкта з корпоративними правами. Це означає, що передбачається утворення одного лісгоспу з керівництвом у Києві. Безумовно, що лісівники з цим не погоджуються і ми кажемо «ні» такій реформі».


Лісівники вимагали допрацювати Стратегію, відмовитись від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства та унеможливити приватизацію лісів або передачу їх у концесію.


Проведена Акція зустріла повне розуміння обласної влади, депутатського корпусу та дотичних до лісової галузі структур. Прийшли підтримати працюючих колег і ветерани лісової галузі.

До учасників мітингу зі словами підтримки звернулися голова Сумської обласної ради Володимир Токар, керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, Народний депутат України Олександр Сугоняко, депутат обласної ради Віктор Дубинко.


«Такі дії, які заплановані в столиці, ми не повинні допустити. Як голова обласної ради обіцяю, що я на вашому боці і депутати підтримають вас, аби не допустити реформування структур державних лісогосподарських підприємств. Бо це, в першу чергу, втрата тисяч робочих місць, окрім того всі податки йтимуть до Києва. Ми підтримуємо вас і допоможемо зробити все, що в наших силах. За себе треба боротися», - сказав голова обласної ради Володимир Токар і подякував лісівникам за їх роботу та позицію.


«Сьогодні питання екології, питання чистого повітря і збереження лісів - це питання майбутніх поколінь. В якому світі вони будуть жити, в якій природі і у в якому оточенні – сьогодні залежить від нас. Ми не повинні допустити приватизації лісів. І в цьому влада і лісівники одностайні», - наголосив у своєму зверненні керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.


Лісівники Сумщини прийняли резолюцію, в якій вони підтримали колег з усіх регіонів України щодо недопущення можливої приватизації лісів та створення єдиного лісгоспу на всю державу, бо це потягне за собою скорочення робочих місць.


Схвалений документ буде направлено до Держлісагенства України та Кабінету Міністрів України.


Фото з Акції у районних центрах

Шостка >>

Ромни >>

Свеса >>

Кролевець >>

Середина-Буда >>

Конотоп >>

Глухів >>

Відео з Акції

Шостка >>

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Актуально:

Держлісагентство: При реформуванні лісової галузі не можна допустити передачу лісів у концесію чи приватні руки

лют. 14, 2018
Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час…
Читати далі...

Анонси:

На Сумщині відбудеться аукціон

лют. 12, 2018
22-23 лютого на базі СТБ «Сумиагропромбіржа» відбудуться електронні торги з…
Читати далі...

Події:

У Сумському ОУЛМГ відбувся музейний урок

лют. 16, 2018
Учні 4 класу однієї з шкіл обласного центру побували у музеї лісу Сумського…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Дитячі «подарунки» для птахів

лют. 13, 2018
Зимової пори птахи особливо беззахисні. Комахи сплять, корми присипані снігом.…
Читати далі...