logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Лісівники Сумщини долучилися до Всеукраїнської акції

Щоб сказати своє одностайне – НІ – можливій приватизації лісів кількатисячний колектив лісівників Сумщини долучився до Всеукраїнської мирної акції, ініційованої лісівничими профспілками, яка пройшла сьогодні, 28 листопада, в усіх областях України.

До обласного центру на мітинг прибули лісівники Лебединського, Краснопільського, Сумського, Тростянецького та Охтирського лісгоспів на чолі з головами профспілкових комітетів. Роменське та північні підприємства Глухівське, Конотопське, Середино-Будське, Свеське, Кролевецьке та Шосткинське – долучилися до Акції у районних центрах.

Обурення лісівників викликало схвалення 15 листопада Кабінетом Міністрів України Стратегії реформування лісового господарства до 2022 року. Адже це прямий шлях до приватизації лісів та ліквідації державних лісгоспів. «Цей документ на часі, він потрібен, але, як завжди, в ньому закладено багато мін уповільненої дії, - акцентував голова профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович. - В першу чергу те, що він передбачає створення на базі всіх лісгоспів України єдиного господарюючого суб’єкта з корпоративними правами. Це означає, що передбачається утворення одного лісгоспу з керівництвом у Києві. Безумовно, що лісівники з цим не погоджуються і ми кажемо «ні» такій реформі».


Лісівники вимагали допрацювати Стратегію, відмовитись від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства та унеможливити приватизацію лісів або передачу їх у концесію.


Проведена Акція зустріла повне розуміння обласної влади, депутатського корпусу та дотичних до лісової галузі структур. Прийшли підтримати працюючих колег і ветерани лісової галузі.

До учасників мітингу зі словами підтримки звернулися голова Сумської обласної ради Володимир Токар, керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, Народний депутат України Олександр Сугоняко, депутат обласної ради Віктор Дубинко.


«Такі дії, які заплановані в столиці, ми не повинні допустити. Як голова обласної ради обіцяю, що я на вашому боці і депутати підтримають вас, аби не допустити реформування структур державних лісогосподарських підприємств. Бо це, в першу чергу, втрата тисяч робочих місць, окрім того всі податки йтимуть до Києва. Ми підтримуємо вас і допоможемо зробити все, що в наших силах. За себе треба боротися», - сказав голова обласної ради Володимир Токар і подякував лісівникам за їх роботу та позицію.


«Сьогодні питання екології, питання чистого повітря і збереження лісів - це питання майбутніх поколінь. В якому світі вони будуть жити, в якій природі і у в якому оточенні – сьогодні залежить від нас. Ми не повинні допустити приватизації лісів. І в цьому влада і лісівники одностайні», - наголосив у своєму зверненні керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.


Лісівники Сумщини прийняли резолюцію, в якій вони підтримали колег з усіх регіонів України щодо недопущення можливої приватизації лісів та створення єдиного лісгоспу на всю державу, бо це потягне за собою скорочення робочих місць.


Схвалений документ буде направлено до Держлісагенства України та Кабінету Міністрів України.


Фото з Акції у районних центрах

Шостка >>

Ромни >>

Свеса >>

Кролевець >>

Середина-Буда >>

Конотоп >>

Глухів >>

Відео з Акції

Шостка >>

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Актуально:

Володимир Бондар відкрив у Тростянецькому лісгоспі Офіс лісництв

трав. 18, 2018
16 травня, у третій день свого робочого візиту на Сумщину заступник Голови…
Читати далі...

Анонси:

18 травня - презентація протипожежних заходів, відновлення лісів та проблеми масового всихання дерев на Київщині

трав. 15, 2018
18 травня 2018 року відбудеться виїзна науково-практична конференція Державного…
Читати далі...

Події:

Новини лісгоспів:

На Сумщині Володимир Бондар побував у збудованій лісівниками каплиці

трав. 17, 2018
Перебуваючи на Сумщині з робочим візитом, заступник Голови Державного агентства…
Читати далі...