logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Тривають рейди щодо захисту хвойних лісів від незаконної вирубки

Напередодні Новорічних свят проводиться системна робота щодо захисту хвойних лісів від незаконної вирубки. Зокрема, з початку грудня по всій Україні розпочато проведення спеціальних рейдів з охорони шпилькових насаджень.

Станом на 29 грудня в лісових господарствах країни проведено 6657 рейдів, під час яких виявлено 1547 незаконно зрубаних ялинок.

На сьогодні рейди тривають. До їх проведення залучено близько 6573 особи з працівників державної лісової охорони. Також залучені представники Нацполіції та Держекоінспекції.

«Особливе багатство нашої країни - це ліси. Завдання кожного з нас - оберігати їх, адже 90% з них - рукотворні. Щорічно напередодні Новорічних свят ми проводимо системну роботу щодо захисту ялинок від їх незаконної вирубки», - сказав Микола Гонтарук.

Як зауважив начальник відділу охорони і захисту лісів Державного агентства лісових ресурсів України Микола Гонтарук, проведення таких рейдів в передноворічний період захищає наші ліси від незаконної вирубки. Зокрема, в лісі, де чергують оперативні бригади, знижується ймовірність вирубки хвойних дерев. Важливо додати, що для того, щоб запобігти самовільному вирубуванню насаджень, лісівники також проводять активну роз’яснювальну роботу серед населення.

Державна лісова охорона вкотре звертається до жителів: не знищуйте те, що так важко відновити, не рубайте молоді деревця. Можна купити «живе» новорічне дерево, яке вирощене на спеціальних плантаціях, не завдаючи тим самим шкоди довкіллю. Також нагадуємо, що штраф за самовільно зрізане хвойне деревце більш ніж у 5 разів перевищує його вартість. Так чи варто тоді нищити ліс самовільними рубками?

Актуально:

Українським лісівникам передано комплект обладнання для проведення інвентаризації лісів

січ. 20, 2021
Держлісагентство у 2020-му році розпочало підготовку проведення національної…
Читати далі...

Події:

На колегії Держлісагентства йшлося про підсумки розгляду звернень громадян та обсягів фінансування лісової галузі у 2021 році

січ. 21, 2021
21 січня на засіданні колегії Державного агентства лісових ресурсів України під…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Краснопільські лісівники дбають про лісових мешканців

січ. 22, 2021
У людей зима асоціюється зі святами та веселощами – Новий рік, Різдво,…
Читати далі...