logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Previous Next

Особливе місце на лісовій карті України займають ліси Сумщини.

За даними державного лісового кадастру на 01.01.2011 року загальна площа лісових ділянок Сумської області становить 452136,2 га (452,1 тис. га).

Площа вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок становить 425004,0 га (425,0 тис. га).

Лісистість території області – 17,8 %, це на 1,9 % більше ніж середня лісистість України, проте до рівня оптимальної лісистості у 20-22 % не вистачає 2,2 – 4,2 %.

Значна частина лісового фонду області розташована в зоні Північного Українського Полісся, куди відносяться Середино-Будський, Шосткинський, Ямпільський та Глухівський райони, менше – в зоні Лівобережного лісостепу: Охтирський, Лебединський, Тростянецький, Роменський, Краснопільський та інші райони.

Склад деревних порід у лісах області дуже різноманітний. Тут росте понад 120 видів різних дерев та кущів. Із деревних порід переважають сосна (39,5%) дуб (38,4%), береза – 5,5 %, ясен - 5,1 %, вільха - 4,4 %, осика - 2,0 %, липа - 1,6%, інші – 3,5 %.

Особливістю лісів області є їх висока продуктивність і високобонітетність. 88 % - це ліси І-ІІ класів бонітету. Середній вік насаджень – 58 років.

Запас деревини в лісах області складає 109,2 млн.м3 .

Щороку середній приріст деревини на 1 га вкритих лісом земель становить 4,3 м3 , тобто кожного року стволова маса деревини в області приростає на 1,83 млн.м3.

Як у цілому по Україні, ліси Сумської області перебувають у віданні багатьох користувачів, основними з яких є:

- Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України – 281,4 тис. га 62 %);

- Органи місцевого самоврядування (ліси державної власності – 154,4 тис. га (34 %), де господарство ведуть підприємства «Сумиоблагроліс»;

- Інші міністерства і відомства – 16.3 тис. га (4 %).

Підприємства лісового господарства області відповідальні за весь комплекс лісогосподарських робіт – від посадки лісу до проведення рубок головного користування. Крім того окремі підприємства мають потужності по первинній обробці деревини.

Державна лісова політика спрямована на збереження і розширене відновлення лісів. До речі, в Сумській області, як і в Україні, кожний другий гектар лісу створений штучно. Залісення зрубів та збільшення площі лісів проводиться шляхом лісовідновлення і лісорозведення. Щорічно ліси області відтворюються на площі 1,3 – 1,5 тис. га.

Обсяги створення лісів за останні 5 років перевищують площу щорічних суцільних зрубів на 100 га.

|однак|Питання нарощування лісистості області включено до приорітетних напрямків розвитку лісового господарства регіону. Для досягнення оптимальної лісистості, яка за науковими розрахунками становить 20%, необхідно додатково створити понад 52,0 тис. га нових лісів на деградованих і малопродуктивних землях.

Проте, для нашої області це потенційно можливо , але практично нереально, в зв'язку з відсутністю вільних земель, які майже повністю розпайовані.

Для реалізації масштабних завдань по збільшенню лісистості області в лісгоспах функціонують 21 постійних та 77 тимчасових розсадники.

З метою забезпечення потреб у садивному матеріалі щорічно сіється понад 15,0 га розсадників та теплиць, на яких вирощується до 25 млн. сіянців і саджанців 30 основних лісоутворюючих деревних та чагарникових порід.

При вирощуванні садивного матеріалу в області широко використовують новітні технології, а саме крапельне зрошування та вирощування садивного матеріалу у контейнерах.

Актуально:

Микола Клочко: Той, хто працює, вартий своєї нагороди

вер. 18, 2017
Море оплесків, щирих побажань та квітів – саме так можна охарактеризувати…
Читати далі...

Анонси:

Щоб тихе полювання було безпечним

вер. 21, 2017
Основні поради, які знадобляться навіть досвідченому грибнику. Грибна пора у…
Читати далі...

Події:

Краснопільські лісівники ділилися досвідом вирощування дуба

вер. 20, 2017
На базі Краснопільського лісгоспу відбувся семінар для головних лісничих…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Конотопському лісгоспі новий керівник

вер. 19, 2017
Конотопський лісгосп Сумського ОУЛМГ тепер з директором. 18 вересня на цю…
Читати далі...